Havalandırma Sistemleri Bakımı

Hilal Havalandırma Bakımı İzmir

Havalandırma sistemlerinde yapılması gereken başlıca işlerden bir tanesi periyodik olarak bakım yaptırmaktır.Yıllık bakımlarını zamanında yaptıran iş yeri sahipleri her zaman kar etmişlerdir.

Havalandırma sistemlerinin düzenli bakımları yapılmalıdır. Bakım yaptırmanın genel sebepleri ise cihazların verimli çalışmasını, elektrik tasarrufu yapmasını sağlar. Yapılan bakımlarda amaç, oluşabilecek kaçak, sızıntı ve tıkanıklılık gibi durumların önüne geçmektir.

Düzenli bakım ve onarım için İzmir’de Hilal Havalandırma Sistemleri Servis, profesyonel ekibimizle yerinde keşif ve çözümlerle bakım, montaj ve yedek parça gibi hizmetleri sunmaktayız.

Havalandırma Kanal Temizliği

Alerjiden etkilenen insanların 6 da 1’i hava kanalı sistemi içindeki mantar ve bakteri ile olan direkt ilişkiden etkilenmektedir.

Temiz ve pürüzsüz bir yüzeye oranla kirlenmeye başlamış ve pürüzlülüğü artmış bir yüzeyde kir ve toz parçacıkları daha kolay ve fazla birikmektedir.Metalik yüzeye yapışan nemli kir,toz topaklarında üreyen küf ve mantarlar aynı zamanda nem tutulmasına da zemin hazırlayarak korozyonu başlatmakta yada korozyonu hızlandırmaktadır.

Korozyondan kaynaklanan malzeme problemleri hava kanalının ömrünün kısalmasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden havalandırma kanal temizliği belirli periyotlar içerisinde yapılmalıdır.

Mekanik Bakım ve Koruyucu Kimyasallar

Hava kanalı bakımları
Soğutma kule bakım ve kule suyu analizleri
Pompalar
Mekanik tesisat ve ekipmanları
Kompresör revizyonları
Koruyucu kimyasallar ve uygulamaları

Binalardaki ısıtma ve soğutma grupları ile koordineli çalışan mekanik aksamın belli periyotlarda kontrol edilmeleri ve koruyucu bakımlarının yapılmaları gerekmektedir örneğin soğutma kulelerinde sezon başında yapılan kimyasal bakım ve temizlik işlemleri kulenin çalışma ömrünü arttırdığı gibi problemsiz bir sezon geçirilmesini de sağlamaktadır.

Mekanik tesisat üzerinde uygulanan kimyasal bakım programı ile akışkanların korozif etkileri en alt seviyelere indirilip kireç ve diğer maddelerden arındırılarak ciddi oranda enerji tasarrufu sağlanmakta bunun yanında tesisat ömrü ve verimi de arttırılmaktadır. Yine aynı şekilde kompresörler üzerinde yapılan 5000 saat bakımlarında değiştirilen parçalar ileride çıkabilecek büyük çaplı mekanik problemleri önlemekte ve arıza bakım maliyetlerinde tasarruf sağlamaktadır.