Menfezler

Anemostat

Özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilen anemostatlar, klima edilen mahalde herhangi bir hava akımına sebep olmadan havanın etkin ve düzgün bir şekilde tavandan dağıtımını sağlar.

Hava debisi, damperli tip anemostatlarda minimum değerden maksimum değere kadar damper vasıtası ile kolayca ayarlanabilecek şekildedir.

Kanatlar sabit veya ayarlı, damperli veya dampersiz tipleri standart imalatta olup isteğe bağlı olarak kare, dikdörtgen veya yuvarlak şekillerde imal edilebilir. Eloksal, analog ve elektrostatik fırın boya ile yapılmaktadır.

Emiş Menfezi

Özel olarak haddelenmiş alüminyum naturel profilden imal edilmiştir.

Standart yüzey kaplama naturel alüminyumdur. Boya uygulaması isteye bağlı olarak renk kataloğuna göre elektrostatik toz fırın boya ile uygulanır.

 

 

Üfleme Menfezi

Havalandırma sistemlerinde üfleme amaçlı olarak tasarlanmıştır.

Kanal ve duvar uygulamalarında kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

 

 

Difüzör

Şık görünümleri ile mimarlar tarafından tercih edilmekte aynı zamanda homojen hava difüzyonu sunmaları nedeni ile klima sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Üfleme yönlerinin 180°’ye kadar değiştirilebilmesi veya bazı tiplerde gerektiğinde kapatılabilmesi, slot difüzörlere uygulama alanında ayrı ve özel bir yer kazandırmıştır.

 

Plenum Box

Galvaniz sacdan izoleli veya izolesiz olarak imal edilir.Hava girişi üstten veya yandan olabilir. Havalandırma sistemlerinde havanın, difüzör veya menfezlerle homojen yönlendirilmesi için kullanılır.

Genellikle asma tavan uygulamalarında kullanılır. Hava ayarı için plenum boxa perforje sacdan klape takılabilir veya hava ayar damperi kullanılabilir.

Difüzör veya menfezin kutuya montajı vida veya klipsle yapılabilir. Kutunuun tavana asılması rot veya askı aparatları ile yapılabilir.

Panjur