Havalandırma Sistemleri İzmir

NEDEN HAVALANDIRMA

Nem bulunduğunuz ve/veya çalıştığınız ortama yerleşmişse artık ferahlıktan söz edilemez. Rutubet kokusu sadece can sıkmaz, beraberinde küf sporları etrafınızda bulunacağından sağlığınızı da tehdit edecektir. Nem, döşemelerin, mobilyaların, iş makinalarının ve her türlü maddenin yıpranmasına ve telafisi pahalı olan zararlara neden olmaktadır.

Buna önlem olarak iyi bir havalandırma ve ısıtma sistemi daima iyileşmeye katkıda bulunacaktır. Kışın bulunduğunuz ortamda elbette pencereleri açıp ortamı havalandırıyorsunuzdur. Fakat bu sırada elde edilmiş ısının büyük bir bölümünü de kaybediyorsunuzdur.

 

Bina yapılarının gittikçe daha sık olması veya binaların yenilenmesi nedeniyle pencere pervazları ve çeşitli boşluklar nedeniyle oluşan otomatik havalandırma yok olmakta. Yeterli bir temiz hava akışını sağlayabilmek için artık farklı yollar aranmalı. Pencere açmak kısmen ya da tamamen unutulduğunda bu, çok ciddi problemlere yol açar. Bu yüzden binayı ve sakinlerini korumak amacıyla havalandırma sistemlerinin kullanımı gittikçe artmakta. Havalandırma sistemleri genellikle dışarıya sıcak hava verir, özellikle eski yapılara ısı kazanımlı bir havalandırma yapmak büyük maliyetlerle mümkündür.

Kısaca Neden Havalandırma? dediğinizde size net olarak verebileceğimiz yanıtlar şunlardır:

* Ortamdaki havanın oksijen içeriğinin azalmasını önler
* Ortamdaki havanın içerisindeki karbondioksit gazı, vücut kokuları, sigara dumanı, nem içeriğinin yükselişini önlemek
* Ortamda bulunan makinalardan insanlardan ve aydınlatmalardan kaynaklı ısı kazancını dışarı atmak
* Ortamda bulunan makinelerden, pişirmeden ve insanlardan kaynaklı nem yükselişini engellemek
* Toz ve zehirli gazları ortamdan uzaklaştırmak
* Zararlı mikro organizma ve bakterilerin çoğalmasını engellemek.
İşte yukarıda saydığımız nedenler havalandırma gerekliliği konusunda sizleri aydınlatacaktır.

Havalandırma ,çevre ve doğa kirlenmesiyle ile direkt bağlantısı olan bir sistem değildir.
İyi bir havalandırmacı ,Deneyimli ve profesyonel ekipleri ile tesisatlarınızı,Havaladırma sistemlerinizin bakım onarım ve yerinde servis hizmeti veren kişilere denir.
Havalandırma sistemleri ,fan, endüstriyel havalandırma sistemleri imalatını ve Her türlü bakım onarım tadilat işleri yapaktayız.
Havalandırma hesabı :Alt Havalandırma Hesabı:
Aa= 540 + (Qbr – 60) x 4.5 (cm2) net alan
Üst Havalandırma Hesabı:
Aü =Aa/2 (cm2) net alan,
Formülde;Qbr= Brülör kapasitesi (kW)
Net alan, havalandırma menfez kanatları arası kalan alanların toplamıdır.
Kullanılacak havalandırma menfezlerinin boyutları net alanın 1,5 ile çarpımıyla hesaplanır.

113 thoughts on “Havalandırma Sistemleri İzmir”

 1. Kalite ve profesyonellik birleşince mükemmellik kaçınılmaz oluyor.Tebrikler Hilal Havalandırma.

 2. kaliteyi arayanlar başka bir adres aramamalı. verilen başarılı hizmetten dolayı çok teşekkür ederim

 3. Gerçekten havalanırmanın olması çok guzel böyle şeylerin kapalı yerlerde hep yapılması gerekir guzel bir makale teşekkuler

 4. Havalandırma sistemleri işyerlerinin olmazsa olmazıdır.Makalenizi okudum çok beğendim gerçekten çok güzel noktalara değinmişsiniz.İşlerinizde başarılar dilerim.

 5. Makaleniz için teşekkürler gayet bilgilendirici olmuş emeğinize sağlık. Her işyeri için gerekli olan bir uygulama

 6. Valla zor bir iş aslında. gerçekden kaliteli yapan yerler çok nadirdir bunların arasındasın teşekkür ederiz hilalhavalandırma

 7. havalandırma sistemi yapmak ciddi ve tehlikeli bir iştir. işi uzmanına yaptırmak lazım yorumlardan gördüğüm kadar hilal havalandırma tercih edilebilir

 8. Makaleniz için teşekkürler gayet bilgilendirici olmuş emeğinize sağlık. Her işyeri için gerekli olan bir uygulama

 9. Havalandırma sistemleri günümüzde insanların toplu olarak bulunduğu ve aynı havayı aldığı yerlerde vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.Temiz ve sağlıklı hava bu gibi yerlerin sayısının her geçen gün arttığı çevremizde artık zorunlu olan sistemdir.

 10. iş yerlerinizde havalandırma sistemleri kurdurmak için tek adres burası,çok kaliteli ve garantili ürünleri mevcut,ilgi güleryüz,uygun fiyat

 11. iş yerlerinizde havalandırma sistemleri kurdurmak için tek adres burası,çok kaliteli ve garantili ürünleri mevcut,ilgi güleryüz,uygun fiyat

 12. Gerçekten havalanırmanın olması çok guzel böyle şeylerin kapalı yerlerde hep yapılması gerekir guzel bir makale teşekkuler

 13. Artık binaları ve sakinlerini korumak amacıyla havalandırma sistemlerinin kullanımı gittikçe artıyor. Bu yüzden havalandırma sistemleri son dönemde çok önemli bir konu haline gelmiş. Özellikle de Hotel ve hastanelerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumda. Vermiş olduğunuz bu güzel bilgiler için teşekkürler.

 14. Tesislerde havalandırma tesisatının önemi büyük olup, özellikle endüstriyel tesislerde proses akışının ayrılmaz bir parçasıdır. Projelendirme aşamasından başlayarak, devriye alma ve teslim sürecine kadar birçok aşamadan geçemektedir.

 15. İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır bunu için havalandırma çok önemli

 16. ilgili ve profesyonel personel ile çalışmanız size mutlu ve memnun müşteriler olarak geri dönmekte.. işlerinizde her zaman başarılar diliyorum.

 17. Plazamızın deposu için havalandırma sistemi yaptıracağız sizinle iletişime geçmeyi düşünüyorum.

 18. havalandırma sistemleri aslında çok gerekli olan bir şeydir. Havalandırma yaptıran firmaların da önemi var elbette bu konuda , yazınız ve aydınlatmanız için teşekkürler. ellerinize sağlık

 19. iyi bir havalandırma ve ısıtma sistemi sağlığa da katkıda bulunacaktır. Kışın bulunduğunuz ortamda elbette pencereleri açıp ortamı havalandırıyorsunuz dur. Fakat bu sırada elde edilmiş ısının büyük bir bölümünü de kaybediyorsunuz dur.
  havalandırma için hilal havalandırma ortamı teslim et gereğini yapsınlar

 20. Havalandırma bir yapı için çok önemlidir. Bir binanın temel taşlarından biridir diyebiliriz. Güzel yazı olmuş teşekkürler..

 21. Hilal Havalandırma işini doğru bilimin ışığında yapan gerçekten çok iyi bir firma , genelde bu tür firmalara bakıldığında hemen hemen çoğu, sadece ne iş yaptığından ya çok kısa bilgi vermekte ya da hiç bilgi olmamaktadır, ne zaman bu hilal havalandırma sitesine uğrasam kendimi google ansiklopedisinde bulmuş gibi hissediyorum, daha fazla yazmak isterdim vaktimin azlığı nedeni ile şimdilik bu kadar , başarılarınızın devamını dilerim hilal havalandırma.

 22. Hilal Havalandırma işini doğru bilimin ışığında yapan gerçekten çok iyi bir firma , genelde bu tür firmalara bakıldığında hemen hemen çoğu, sadece ne iş yaptığından ya çok kısa bilgi vermekte ya da hiç bilgi olmamaktadır, ne zaman bu hilal havalandırma sitesine uğrasam kendimi google ansiklopedisinde bulmuş gibi hissediyorum, daha fazla yazmak isterdim vaktimin azlığı nedeni ile şimdilik bu kadar , başarılarınızn devamını dilerim hilal havalandırma.

 23. Büyük ve önemli bir ihtiyaç O yüzden işini bilen, ehli firmaları tercih etmek gerekiyor. Bu anlamda memnun kaldığımızı belirtmek isteriz.

 24. İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır bunu için havalandırma çok öneml

 25. Havalandırma sistemleri bir ihtiyaçtır.İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır.Güzel bir paylaşım.Teşekkür ederim.

 26. Havalandırma ,çevre ve doğa kirlenmesiyle ile direkt bağlantısı olan bir sistem değildir.
  İyi bir havalandırmacı ,Deneyimli ve profesyonel ekipleri ile tesisatlarınızı,Havaladırma sistemlerinizin bakım onarım ve yerinde servis hizmeti veren kişilere denir.

  güzel birnoktaya basmışsınız bence insanlarımızın artık servis hizmet kulanması gerek

 27. bu sistemler hava ve ortam içerisinde bulunan zararlı mikro organizmalar ile bakterilerin çoğalmasını önler.

 28. Hilal Havalandırma Sistemeri İzmirde her geçen gün kendini geliştirerek ilerleyen bir firma. İzmir Havalandırma Firmaları arasında müşteri memnuniyetine önem veriyor ve işini hakkıyla yapmak için çalışıyor. Sektörün en iyi firmalarından biri olduğunu düşünüyorum. Başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim.
  https://www.altekendustri.com

 29. Havalandırma sistemleri çok önemlidir. Hotel ve hastanelerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bilgi için teşekkürler.

 30. ortam hava ve nem miktarı ile içinde bulunan insanların sağlıklı yaşamını doğrudan etkileyen en önemli etken havalandırmadır

 31. İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır bunu için havalandırma çok önemli

 32. İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır bunu için havalandırma çok önemli

 33. Binalarda havalandirma olmasi hem insan ömrünü hem de binanın ömrünü artırır

 34. Havalandırma sistemleri yaptırmak pek çok iş yeri için zorunludur. Zorunlu olmasa bile havalandırma sistemleri kullanmak gereklidir.
  Güzel bir yazı.Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir